Цельський замок

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Celjski grad.


Цельський замок, що височіє над містом Целє, є символом міста і всього графства. А також причиною високого туристичного інтересу до містечка.


Він розташований на Грайській горі над старим міським центром і в Середні століття був найпотужнішою фортецею і центром графства Целє. Графство гідне окремої згадки, як єдина суверенна словенська держава тих часів. За цю незалежну історію графства, його символ, три зірки, включено в національний герб держави Словенії.

Найстаріша частина замку датується першою половиною XIII століття. Це була житлова вежа і обгороджений двір, їх побудували перші власники замку феодали Вовбрцькі. Протягом століття замок перейшов до рук інших землевласників, Жовнецьких, які розширили його територію по всій вершині гори. У середині XIV століття замок перейшов у власність Цельських, княжого роду, що володів ним протягом ста років. На той час він вже перетворився на один з найбільших замків Словенії.

Після загибелі останнього з роду Цельських замок переходив з рук в руки місцевих князьків. Залишившись без належного відходу, поступово приходив у непридатність. А граф Гайсрук, який заволодів ним у середині XVIII століття, просто використовував його як піщаного кар'єру.

З 1846 року почалося відновлення замку, який до цього часу, в окремих місцях, перетворився на руїни. Цей ремонт - найтриваліша безперервна архітектурна реставрація Словенії. При відновленні використовували різні манери зодчества - від готики до ренесансу.

Після реконструкції замок представлений двома частинами. Квадратна вежа Фредеріка побудована за старовинними оборонними методами, товщина її стін перевищує два метри. Вона розташована в східній частині фортеці. У західній знаходяться споруди оборонного і господарського призначення, а також фонтан.

Замок відкритий для туристів у багатьох якостях - як одна з найбільших середньовічних фортець, як чудовий оглядовий майданчик. Тут проводяться театралізовані вистави та лицарські турніри для любителів ігор-реконструкцій, а також весільні церемонії.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND