Пам'ятник англійським воїнам

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів.


Мета Інкерманської битви була така: потрібно було зірвати штурм Севастополя, і змусити противника зняти оточення. Російські війська у складі 19 тис. осіб, під проводом генерала Соймонова, змогли атакувати позицію англійців, чисельність яких становила 8 тис. осіб. Застати противника зненацька допоміг ранковий туман, і російські війська захопили всі укріплення, але їх утримати не вдалося, і вони відступили.


Хід битви допомогло переломити введення в бій французьких військ. Підсумок битви вирішило озброєння французів. Вони були споряджені рушницями системи Міньє, які були більш далекобійні, ніж російські.

З величезними втратами російські війська були змушені відступити. Однак, у цієї битви були і плюси: наступного дня був намічений штурм міста Севастополь, але він не відбувся.

Після битви в Криму на полі битви англійцями в 1856 р. був встановлений пам'ятник, на якому викарбувано: «В пам'ять росіянам, французам і англійцям, полеглим в Інкерманській битві 24 жовтня 1854р».. Пам'ятник був реконструйований в 1875 році. Був на межі руйнування в ХХ столітті в 30-ті роки. Після війни 1941-1945 рр. залишилася тільки цокольна частина, яку відправили на каменедробильний завод у Керчі, прийнявши її за мармур. Але, виявивши, що це всього лише вапняк, передали в Керченський заповідник історико-культурних цінностей.

Пам'ятник, який встановлено зараз, скульптор намагався максимально наблизити до оригіналу. Це чотириметрова піраміда висотою 4,15 метрів, в центрі якої знаходиться рівносторонній грецький хрест з написом, який був на оригіналі: "На згадку росіянам, французам і англійцям, полеглим в Інкерманській битві 24.10. (5 листопада) 1854 р "..

Огорожа, яку спорудили навколо відновленого пам'ятника, виготовлена з каменю, на білих мармурових плитах викарбувані написи: «Пам'яті 16-ти тисяч росіян, англійських і французьких солдатів, генералів і офіцерів, які впали в боях біля Інкермана 24.10.54 року при спробі російською армією деблокувати Севастополь» - праворуч, і точно такий самий напис англійською мовою - ліворуч.

На другій сходинці постаменту пам'ятника викарбувано ще один додатковий напис: «Споруджений армією британських солдатів в 1856 р., зруйнований армією німецьких солдатів в 1942 році, був відновлений громадянами м. Севастополя в 2004 році».


Відкриття пам'ятника відбулося 31.10.2004 року, на церемонії відкриття пам'ятника була делегація англійців, були присутні нащадки воїнів Кримської війни.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND