Хум.

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Hum.


Хум - одна з назв «найменшого міста в світі». Це дійсно дуже невелике містечко з чудово збереженою архітектурою. Він розташовується в північній частині півострова Істрія, неподалік від Бузета.


Зараз у Хумі проживає близько двадцяти осіб, наприкінці 19 століття їх було близько ста. Прогулянка містом дозволяє швидко зрозуміти, чому місто називається найменшим у світі. Причина в мініатюрних розмірах всіх будівель міста.

Як відомо свою нинішню форму місто знайшло ще в XI столітті, це означає, що з тих часів на його території нічого не будувалося. Міські ворота, від яких можна почати огляд міста, були зведені в 1562 році.

Серед пам'яток Хума виділяють храм Вознесіння Марії, побудований в 1802 році, міські стіни і храм Святого Ієроніма, побудований в XII столітті.

Каплиця святого Ієроніма прикрашена фресками, графіті візантійської епохи і написами на дієсловиці. Міські стіни добре збереглися, також як і замок, який розташовувався колись у центральній частині міської площі. На головній площі розташовується парафіяльна церква. У вчених колах ведуться суперечки, на честь якого святого вона була зведена. Є різні варіанти: Діва Марія, святі Петро і Павло, святий Ієронім і святий Яків.

Треба сказати, що архітектура Хума в цілому нетипова для інших міст Істрії періоду Венеціанської республіки. Відрізняється він особливостями забудови місцевості і нехарактерними для того періоду лоджіями.

У східній частині міста є також будинок художника, господар якого грає для відвідувачів на гітарі. Будинок відкритий для всіх бажаючих. Ви зможете насолодитися звуком гітари, а також придбати деякі твори мистецтва з місцевої колекції.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND