Асуан

Асуан - мальовниче місто, що знаходиться в 800 км від Каїра на правому березі Ніла. Це найпівденніше місто Єгипту. Місто стоїть біля першого нільського порогу південніше вони були непрохідні для стародавніх суден.

Сучасна назва міста походить від давньоєгипетського «сванет» що означає «торг ринок» трансформованого в коптський «саун» і потім - в Асуан. Починаючи з III тис. до н. е. це було місце торгівлі та обміну. Нубія давала фараонам золото кращих воїнів дефіцитне дерево цінну слонову кістку ароматні спеції. Поруч з Асуаном добували рожевий граніт який широко використовувався в будівництві найрозкішніших будівель і монументів. Курортом Асуан зробили британські колонізатори.


Зараз Асуан населяють близько 300 тисяч жителів. А спочатку населення складалося з нубійців. Їх і сьогодні в Асуані чимало що надає місту особливий африканський колорит. У місцевих ресторанах нерідко можна почути старовинну нубійську музику в сувенірних лавках продається нубійська вишивка.

У Європі Асуан відомий як першокласний зимовий курорт де температура не опускається нижче + 25 градусів. Тут ростуть екзотичні дерева і пахають квіти завдяки яким місто схоже на величезний ботанічний сад. В Асуані відпочивають навіть президенти.

Пам "ятки та екскурсії

Для огляду пам'яток міста достатньо двох днів. Частина визначних пам'яток Асуана розташована на лівому березі Нілу і на островах. Для їх огляду зручніше найняти фелюгу - місцевий човен з косим вітрилом, що плаває по Нілу.

Найбільш цікаві місця для відвідування в Асуані - мавзолей Ага-хана, руїни коптського монастиря, античні руїни на острові Елефантин і гранітні каменоломні.

Багато туристів з великим інтересом відвідують асуанський ринок (сук), де можна зануритися в атмосферу східної екзотики і зробити незвичайні покупки. А ввечері приємно посидіти за чашкою чаю на веранді знаменитого готелю «Олд Катаракт», де знаменита Агата Крісті написала свій популярний роман «Смерть на Нілі».

Оренда житла в Асуані за вигідними цінами:

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND