Астрахань

Астрахань розташована на Прикаспійській низинності на річці Волга у верхній частині її дельти за 1534 км на південний схід від Москви. Через район сучасної Астрахані здавна йшли торгові шляхи персів і арабів. Протягом декількох століть тут виникали міста хазар половців монголо-татар. Перші письмові звістки відносяться до XIII століття коли серед татарських поселень згадується село Аштархан на правому березі Волги в 12 км від сучасної Астрахані.

З 1456 Астрахань стала столицею Астраханського ханства яке Іван Грозний в 1556 році приєднав до Росії а в 1558 місто був перенесений нижче на інший лівий берег Волги в 12 км від колишнього місця щоб було легше оборонятися від неспокійних сусідів. Будівництво фортеці в 1558 році на новому місці прийнято вважати датою заснування Астрахані хоча адміністративний статус міста Астрахань отримала при Петрі I. Епідемія чуми 1692 року забрала життя понад 10 тисяч осіб з 16 тисяч жителів міста.


У першій чверті XVIII століття в Астрахані було створено сильний військовий флот адміралтейства верфі порт. під час громадянської війни Астрахань набула ключового значення що викликало запеклі бої між протиборчими сторонами за оволодіння містом.

Як дістатися

Астраханський аеропорт знаходиться в південній частині міста - а якщо говорити точніше на його південній околиці. З російської столиці ви доберетеся сюди приблизно за дві години. А ось з Санкт-Петербурга на жаль прямих рейсів на сьогоднішній день не існує: доведеться летіти з пересадкою. Така подорож звичайно займе значно більше часу. Що ж стосується відстані від астраханського аеропорту до центральної частини міста то цей шлях можна виконати на маршрутці. Якщо громадському транспорту ви зазвичай волієте таксі то можете виїхати з аеропорту і на цьому транспортному засобі.

Пошук авіаквитків в Астрахань за найвигіднішою ціною:

Ще один чудовий спосіб дістатися до мети - поїзд. Можна почати подорож у російській столиці (дорога з неї займе приблизно добу) але це не єдина можливість. Залізниця з'єднує астраханський вокзал з багатьма містами нашої країни. До речі розташований цей вокзал практично в центральній частині міста що досить зручно для мандрівників.

Ще один варіант про який потрібно згадати - це автобус. Виїхавши з Москви приблизно через сімнадцять годин ви будете біля мети.

Пам "ятки

Центральна частина Астрахані - історично сформоване ядро - являє собою острів, омиваний водами Волги, Кутума, Царьова і єрика Козачий. На найвищому пагорбі височіє кремль, побудований у 1580 - 1620 роках і спускається лівим березом Волги майже до набережної.

На території кремля знаходиться Успенський собор, зведений в 1698 - 1710, - п'ятиголовий храм з багатим декором фасаду і відкритою арочною галереєю; Троїцький собор, колишній Архієрейський будинок з будинковою церквою, гауптвахта і Кирилівська каплиця.


У 1769 був затверджений генеральний план Астрахані архітектора А.В.Квасова, за яким місто отримало регулярне планування з квадратною Генерал-губернаторською (Плац-парадною) площею, забудованою по периметру будівлями в стилі класицизму. Центральна частина міста забудована за «зразковими проектами», набережні з садибними комплексами та особняками з'єднані з іншими частинами міста численними мостами. У центрі колишнього Білого міста збереглися подвір'я східних купців, мечеті, римо-католицький храм Успіння Богородиці (ця католицька церква була третім за часом заснування католицьким храмом у Росії після петербурзького і московського). У XIX столітті місто піддавалося реконструкції, були зведені розкішні особняки, банки, торгові заклади в стилі модерн.

Покупки сувеніри

Якщо ви не знаєте що привезти з Астрахані можете зупинити вибір наприклад на вовняних виробах. Вони тут якісні і порівняно недорогі: неподалік від міста розташована ферма де вони виробляються.

Безумовно є і безліч інших сувенірів які можна привести з цього чудового міста. Деякі вважають що тут варто купувати для родичів і друзів лише кавуни і рибу але це далеко не так. Чудовим рішенням стане зокрема придбання сарматських прикрас виготовлених із золота. Представниці прекрасної статі будуть у захваті від такого подарунка! Вартість такого сувеніра правда досить висока... Але є і більш бюджетні варіанти: ті ж самі прикраси але тільки виготовлені зі срібла або навіть з міді. Виглядають вони теж дуже добре.

Також можна придбати гуртку або вазу із зображенням лотоса. А ви хіба не знали що ця дивовижна квітка є однією з найпопулярніших «візитівок» міста? Сувенірної продукції з його зображенням тут досить багато.

Прекрасними сувенірами стануть плетені вироби - шкатулки сумки кошика... Їх тут майстерно плетуть з очерету.

Продаються в місті і незвичайні солодощі, які користуються популярністю у туристів. Серед цих солодощів - томатний джем.

Пошук житла (готелі хостели апартаменти) в Астрахані за вигідними цінами:

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND