Алатир

Алатир - місто в Середньому Поволжі розташоване на лівому березі річки Сури в місці впадіння в неї припливу річки Алатир.

Вперше місто Алатир згадується в Ніконівському літописі в 1552 році коли цар Іван Грозний при поході на Казань взяв штурмом місто Алатир і наказав побудувати на його місці російський острог. Пізніше навколо фортеці виросло місто. З часом Алатир втратив стратегічно важливе значення і став тихим провінційним містом.


Зараз Алатир - оплот православної духовності в Чувашії. Тут знаходяться два великих монастиря: чоловічий Свято-Троїцький і жіночий Києво-Миколаївський Новодівичий а також кілька церков багато з яких є пам'ятками архітектури, що охороняється державою.

Пам "ятки

Багато туристів приїжджають до Алатиря, щоб помилуватися цим стародавнім містом. Дійсно, історичний центр його виглядає, як музей просто неба - стільки збереглося старовинних будівель різних архітектурних напрямків: від давньоруського до модерну і класицизму.

Однак більшість туристів цікавиться православними монастирями, розташованими в Алатирі. Києво-Миколаївський Новодівичий монастир - в даний час діюча православна жіноча обитель. Рік заснування - 1639. Побудований в стилі бароко. На території монастиря є церкви Вознесіння Господнього, Покрови Пресвятої Богородиці та надбрамна церква Святителя Миколая.

Свято-Троїцький чоловічий монастир був заснований у 1584 році. З 1748 року тут перебувала могила святого схимонаха Вассіана. Головна монастирська дзвіниця має висоту 81,6 метра, а її 18-тонний дзвін чути в будь-якому куточку міста.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND