Квітка дифенбахія: отруйний чи ні?

31 Січня, 2019


 • Кімнатні рослини
 • Марина Оленюк

Ця ефектна квітка часто є окрасою службових приміщень. Він зустрічається в державних установах, офісах і навіть у школах. Існує думка, що дифенбахія - отруйна красуня. У зв'язку з цим, досить шикарний екземпляр може бути засуджений до вічного вигнання з квартири, навіть якщо до моменту істини господиня дуже любила і плекала рослину. Чи варто позбуватися її? Чи отруйна рослина дифенбахія, чи це лише чутки, які не мають під собою ґрунту? Прямо зараз ви дізнаєтеся деякі факти, пов'язані з користю і шкодою вмісту декоративнолистої красуні у вас в будинку.


Народні домисли

Часто рослини можуть набувати, керуючись лише прикметами про них. Живе дерево - для поліпшення фінансової сторони життя, герань - від зглазу, а ось, «героїні» нашої статті відразу не пощастило в цьому сенсі. Ще не знаючи, отруйна чи ні дифенбахія, їй приписали і без того неприємні властивості. Бідолашну обізвали квіткою безшлюбності, наділивши її властивостями позбуватися господаря в тому приміщенні, де вона знаходиться. А якщо незаміжня дама зважиться внести в свою квартиру цю квітку, спокусившись його чарівним широким листям, то їй не знайти другу половинку на століття вічні. Дифенбахія - отруйна «подруга», вважає народне забобон, вона в два рахунки зробить зі своєї господарки розведенку або гірше того - вдову. Страшно? Але якщо включити розсудливість, то можна згадати не одну щасливу родину, в якій є вищеназвана рослина.

До зацвітання дифенбахії забобонні люди ставляться дуже насторожено. Як тільки вона випустила стрілку - господар будинку позбавляється своєї чоловічої сили, думають вони. Деякі йдуть далі і підкріплюють страшилку тим, що, якщо пара завела у себе цю квітку і вона раптом випускає початок, то дітей у нещасних не з'явиться, поки вони не виселять з квартири ні в чому непокору рослину.

З цвітінням дифенбахії також пов'язана ще одна легенда. Прийнято вважати, що воно виникає, якщо в приміщенні панує знервована обстановка. Часті сварки і скандали нібито сприяють появі квітки-початка. Але дані чутки не мають наукової підстави і є лише народним припущенням. Розсудлива людина розуміє, що будь-яка рослина зацвітає тоді, коли цьому сприяють зовнішні фактори, схожі на умови в дикій природі.

Опис

Наведені в статті фото отруйної дифенбахії та її опис допоможуть вам зрозуміти в загальних рисах, що це за квітка і чому багато хто, незважаючи на припущення про отруйність, все-таки містить красуню і дуже її любить.

Рослина стосується уродженців тропіків Південної Америки. Понад сорок видів описано ботаніками на сьогоднішній день. Асортимент, пропонований у квіткових магазинах, дає можливість обзавестися кількома різними варіантами. Всі дифенбахії відрізняються бурхливим розвитком і зростанням. Цвісти красуня не поспішає, та й очікувати від неї шикарних бутонів не дуже розумно: вся краса в листях. Квітка - це початок, що має світло-зелений кроючий лист.

Придбати чи ні?

Не кожен знає, отруйна домашня рослина дифенбахія чи ні. Спокусившись красою її соковитого широкого листя, квітку вносять у будинок. Які наслідки може мати така необдумана дія? Фахівці допомагають з'ясувати, в чому небезпека вмісту рослини.


Чим небезпечна дифенбахія для кожного

Остерігатися потрібно, перш за все, соку рослини. В умовах бурхливого зростання стебель здатний переломитися, і несвідна людина помітить на його уламаних ділянках чумацький сік. Обережно! Ця рідина є тим фактором, через який дифенбахія часто може відправитися на смітник. Молочко дуже агресивно по відношенню до шкірних покривів людини: воно заподіює опік. До пошкоджених соковитих листя теж ні в якому разі не можна причіпатися.

Для алергіків та астматиків

Люди, які мають астму або схильні до алергічних реакцій свого організму, повинні відразу відмовитися від вмісту шикарного екземпляра в своїх квартирах. Для них дифенбахія отруйна навіть без дотику безпосередньо з самою квіткою. Чутливий організм здатний відреагувати анафілактичним шоком, а це смертельно.

Діти і дифенбахія

Якщо дитина здорова і не має вищеописаних проблем, утримувати в квартирі цю рослину вважається допустимою. Однак варто вжити заходів безпеки. Помістіть квітку там, куди малюк ні в якому разі не зможе дістатися. Більш дорослим дітям потрібно докладно пояснити, чому рослину не можна чіпати, ламати і пробувати на смак.

Домашні улюбленці

Дізнавшись про те, чи отруйна дифенбахія для людей, розберемо ситуацію з домашніми вихованцями. Кішки дуже наполегливі у своїх бажаннях, і якщо вона вирішили спробувати цю рослину, будьте впевнені, ці хитрі тварини доб'ються свого. Коли ви вдома, можна відганяти настирливих гурманів, але що станеться, коли вони залишаться один на один? Щоб не сталося біди, краще тримати тварин і дифенбахію в різних кімнатах. Там, де буде жити небезпечна красуня, немає місця цікавим четверолапим.

Однак не варто зараз впадати в розпач, виявивши, що он та шикарна квітка, що проживає у вас досить пристойний час, є ні чим іншим, як отруйною дифенбахією. І в той же час з вами на одній досить скромній житлоплощі проживає улюблений кіт. Якщо він досі не чіпав квітку, то, швидше за все, і не стане цього робити.

Собаки теж можуть продегустувати дифенбахію, тому варто вжити заходів безпеки. Те ж саме стосується папуг. Вони можуть відщипнути шматочок соковитої зелені. Для папуг така трапеза з великою часткою ймовірності може стати останньою.

Вчасно вжити заходів

Що робити, якщо крапля чумацької рідини потрапила на шкірний покрив дорослого, не схильного до алергії людини? Якомога оперативніше промийте це місце великою кількістю теплої води. Можливо, вам пощастить, і організм не відповість бурхливо на випадковий контакт. У жодному разі не допускайте дотику соку зі слизовими оболонками. Очі, ніс, губи дуже чутливі! Після контакту з очима, сік здатний викликати сліпоту. У двох інших випадках теж не чекайте нічого сприятливого.


Якщо ви відчуваєте запаморочення або головні болі, то терміново викликайте лікаря. Утруднення дихання після контакту з рослиною або при близькому знаходженні поруч з нею, сплутаність свідомості, складності з промовою, передобморочний стан - це приводи для виклику служби «Швидкої допомоги».

З тваринами, у разі, якщо вони спробували красуню на смак, потрібно вчинити аналогічно - терміново показати фахівцеві. У ветеринарній клініці доктор надасть необхідну допомогу вашому цікавому вихованцю: промиє шлунок і пропише подальше лікування.

Користь дифенбахії

Незважаючи на всі фактори небезпеки рослини для людей і тварин, її як і раніше люблять і вирощують у квартирах та інших приміщеннях. Це відбувається з деяких причин. Насамперед - краса дифенбахії. Візерункові яскраві листки приваблюють багатьох квітникарів. Крім естетичного задоволення, існує ще одна вагома причина, що сприяє розведенню рослини в домашніх умовах. Справа в тому, що дифенбахія є відмінним очищувачем повітря в приміщенні. Там, де є хоча б один екземпляр рослини, дихається набагато легше. А ось чому так відбувається:

 • Наявність у приміщенні дифенбахії знижує рівень формальдегіду в навколишньому середовищі. Крім нього, рослина поглинає ще масу небезпечних випарів.
 • Патогенних мікробів у повітрі приміщення, де розташувалася красуня, значно менше. Її фітонцидні властивості дуже цінні.
 • Рослина добре зволожує повітря в кімнаті. Завдяки цьому мікроскопічні частинки пилу стають важчими і людина менше їх вдихає.

Цікава особливість дифенбахії

Рослина вміє «плакати». На кінчиках дифенбахії іноді з'являються прозорі краплі, що падають з листя особливо інтенсивно перед дощем. Таку ж властивість мають і інші ароїдні, в їх числі філодендрон і монстера. Іноді «заплакати» може рослина після рясного поливу. Якщо ви помітили таке, просушіть ґрунт і не допускайте частого перезволоження. Це може завдати шкоди рослині: воно згниє. Найнебезпечніше перезволоження в період осені та зими.

Підіб'ємо підсумки

Як стає зрозумілим з нашої статті - дифенбахія отруйна, але завдасть шкоди лише в разі недбалого ставлення до неї. Якщо не жувати рослину і працювати з нею, захистивши руки рукавичками, жахів не станеться. Але користь квітки значно принижена. Відмінні очищуючі властивості не повинні залишитися без уваги. Утримувати її цілком допустимо в службових і виробничих приміщеннях, в житлових квартирах і будинках. Достатньо лише припинити спілкування між вашою дитиною і рослиною і розмежувати спільне перебування тварин з нею.


Дифенбахія: чому не можна тримати вдома

Дифенбахія: чому не можна тримати вдома

Дифенбахія - це гарна тропічна рослина, яка часто застосовується для озеленення приміщень, лоджій. І прельстившись його красою, багато квітникарів поспішають придбати його собі в квартиру. Але, виявляється, в народі цю квітку не тільки не дуже люблять, але і пов'язують з його утриманням у квартирі багато поганих прикмет.

Чи все так однозначно, як здається? Чи можна тримати дифенбахію вдома?

У статті ми розповімо про цю рослину з точки зору езотерики і фен-шуй, здоров'я і мікроклімату.

В яких умовах звикла жити дифенбахія

Дифенбахія в природі росте в тропічному кліматі. Тому, щоб вирощувати її вдома, потрібно враховувати капризи рослини. Не в кожному будинку квітка почувається комфортно.

Які умови необхідні для успішного вирощування дифенбахії:


 • Вологість повітря більше 55%. Якщо вологість буде меншою, листя почнуть жовтіти, сохнути і опадати.
 • Відсутність прямих сонячних променів.
 • Відсутність протягів.
 • Правильно підібраний температурний режим. Температура не вище 19 градусів у зимовий час і не вище 26 градусів влітку.

Також, якщо побажаєте вирощувати дифенбахію вдома, слід пам'ятати про те, що вона отруйна, і потрібно ретельно стежити за своїми домашніми тваринами і маленькими дітьми. Або ж взагалі утриматися від придбання дифенбахії, якщо в будинку є діти і тварини. Всі роботи з кронування рослини необхідно проводити в захисних рукавичках.

Негативні прикмети і дифенбахія.

У народі поширена велика кількість прикмет, пов'язаних з рослиною дифенбахія. Чому не можна тримати вдома цю красу? Можливо, тому що прикмети ці в більшості своїй мають негативне забарвлення? Ось деякі з них.

 • Там, де росте дифенбахія, постійно трапляються конфлікти і сварки. Вважається навіть, що рослина підживлюється негативною енергією від розмовок в сім'ї або колективі.
 • Якщо в будинку є молода дівчина на виданні, рослина відвертає від неї претендентів на руку і серце, буквально виганяє їх з дому однією тільки своєю присутністю.
 • За що називають «мужегон» дифенбахію, чому не можна тримати її вдома? Згідно з народними прикметами, ця квітка однією своєю присутністю може вигнати з дому законного чоловіка на бік. Або взагалі призвести до його смерті.
 • Сприяє розвитку безпліддя у жінок та імпотенції у чоловіків. Якщо ви плануєте заводити дітей, то краще приберіть квітку зі свого будинку.
 • Провокує головний біль, погане самопочуття і нездужання. Викликає безсоння, збільшує тривожність. Тому тропічну красуню краще не ставити в спальні, як би привабливо не виглядала така перспектива.
 • На думку народної молви, квітка також здатна погіршити матеріальне становище в сім'ї аж до повного зубожіння.
 • Домашні вихованці в будинку, в якому оселилася дифенбахія, починають хворіти і незабаром помирають. Втім, ця прикмета має під собою не тільки містичні підстави. Ця рослина отруйна. Тварини можуть труїтися його соками і гинути. І тут швидше присутня не містика, а деяка безтурботність господарів, які не приділяють своїм вихованцям достатньої кількості уваги.

Також треба сказати, що більшість кімнатних кольорів тією чи іншою мірою отруйні. А ще в темний час доби вони замість виділення кисню починають його поглинати. Саме тому в спальні краще не тримати великої кількості живої рослинності.

Корисні якості дифенбахії

Не завжди придбання цього примхливого тропічного саджанця має плачевні наслідки. Якщо правильно доглядати за рослиною, то можна отримати від неї досить багато користі. Головне - розмістити його в потрібному місці і враховувати всі його особливості.

Отже, корисні властивості:


 • Регуляція мікроклімату в квартирі. Широке листя дифенбахії здатне збільшувати вологість у сухому приміщенні. Це особливо актуально для міських квартир з центральним опаленням.
 • Хороша новина для алергіків - велике листя цієї квітки здатне притягувати пил, очищаючи повітря в кімнаті і істотно знижуючи концентрацію алергенів у повітрі. Щоб це працювало, необхідно протирати раз на пару днів листя вологою ганчіркою.
 • Ця тропічна гостя також нейтралізує дію формальдегіду, що міститься в нових меблях, лаках, фарбах тощо. Тому після ремонту ця квітка здатна істотно поліпшити і оздоровити атмосферу в будинку.

Цвітіння і містичні властивості

Цвіте дифенбахія в нашому суворому кліматі досить рідко. І, може, воно і на краще. Адже в народі схильні вважати, що цвітіння цієї рослини є поганою ознакою.

Хоча практика показує, що рослині, щоб зацвести, достатньо дотримання великої кількості складних умов, пов'язаних з відходом, вологістю і температурним режимом, не все так просто.

Фахівці в біоенергетиці вважають, що чим гірше емоційний фон в сім'ї або колективі, тим краще почувається тропічна гостя. Саме тому її цвітіння вважають індикатором погіршення відносин і попереджає господарів про прийдешні зміни, які, швидше за все, будуть мати негативний характер.

Можливо, таке повір'я пов'язане ще й з тим, що після того, як рослина відцвіла, вона скидає більшу частину листя. Це необхідно для того, щоб його плодам було достатньо харчування і вологи.

Але знову ж таки, все може виявитися набагато більш позитивним. І хоча це і відповідає на питання, чому не можна тримати дифенбахію вдома, прикмети теж можна трактувати по-різному.

Таку поведінку квітки можна розглядати з енергетичної точки зору як оновлення. І боятися цього не варто. Зміни - це не завжди погано. Але, можливо, варто задуматися, переглянути свої погляди, відносини і очистити приміщення від негативу, сміття і залежаних речей, що гармонізує енергетичний простір.

Цікаві та корисні властивості кольору

Містичні властивості і прикмети ми розглянули. Але, виявляється, ця тропічна красуня здатна здивувати не тільки тим, що їй приписує молва, але і реальними якостями, з яких можна отримати велику користь.

Барометр

Ця квітка відмінно пророкує погоду, зміни вологості і перепади атмосферного тиску. При збільшенні вологи в атмосфері на листях дифенбахії виступають краплі води, схожі на сльози. Так листя позбавляється від зайвої вологи. Через цю особливість іноді дифенбахію називають плачучою квіткою.

У цьому немає нічого поганого, навпаки - рослини трохи нейтралізує зовнішні перепади атмосферного тиску і вологи в приміщенні, в якому знаходяться, що служить на користь, наприклад, метеозалежним людям.

Захист від вірусних епідемій

У складі тропічної красуні є фітонциди, які активно виділяються в повітря і очищають його, вбиваючи хвороботворних мікроорганізмів. Тому розміщення квітки в приміщеннях, що передбачають велику кількість людей, є хорошою профілактикою масової сезонної захворюваності.

Можна взяти на замітку керівникам офісів і великих компаній.

Корисні енергетичні властивості рослини

Ми вже з'ясували, що рослина добре себе почуває в емоційно нестабільному і конфліктному середовищі. Але чи так це погано насправді?

Може бути, рослина, харчуючись нездоровою енергетикою будинку, почасти її нейтралізує і служить своєрідним щитом для учасників конфлікту. Квітку можна скидати свій негатив, він буде жити і процвітати, а вам стане легше. Є і така думка.

Так, тропічна гостя добре себе почуває в місцях величезного скупчення людей, офісах і супермаркетах, вбираючи весь негатив, який виділяє натовп. І тим самим вона в якомусь сенсі нейтралізує негативні емоції.

Правильне місце рослини по фен-шуй

Саме тому в навчанні фен-шуй про гармонізацію простору навколо до квітки ставляться цілком позитивно.

Але найголовніше - розмістити горщик з рослиною в потрібному місці. У цьому випадку воно стане надійним союзником свого власника.

Щоб тропічна діва розкрила всі свої позитивні властивості, вазон з нею краще всього розташувати на північному сході вашого приміщення. Причому не в житловій зоні, а в робочому приміщенні. У кабінеті або офісі. Саме в цьому випадку квітка розкриє всі свої позитивні якості.

 • Оптимізує мікроклімат в офісі.
 • Посприяє створенню енергійної робочої атмосфери.
 • Підвищить працездатність кожного співробітника.

Чому тоді багато хто вважає, що дифенбахію не можна тримати вдома? Адже якщо поставити квітку в спальні, то це ніякої користі не принесе. Власника буде мучити безсоння, тривожність та інші проблеми зі здоров'ям і настроєм. Але ж справа не в тому, що це погана рослина, а в тому, що вона просто стоїть не на своєму місці.

Можливо, саме тому квітку в народі обізвали словом «мужегон».
Тривожність, дратівливість і безсоння, звичайно ж, сприяють сімейним конфліктам і сваркам.

Чим небезпечний зелений вихованець, запобіжні заходи

З містикою розібралися, вірити в прикмети або не вірити - справа кожного. Але є і науково доведені факти про дифенбахію, чому її не можна тримати вдома, які варто брати до уваги її господарям.

Тропічна гостя становить реальну небезпеку при недотриманні техніки безпеки в спілкуванні з нею.

Її втечі містять справжню отруту, причому концентрація її настільки висока, що здатна викликати хімічний опік на шкірі. Тому не варто рвати і ламати втечі, а також проводити будь-які маніпуляції з рослиною без захисних рукавичок.

Після маніпуляцій, навіть якщо ви були в рукавичках, обов'язково потрібно ретельно вимити руки.

Саме тому рослина дуже небезпечна в будинку, де є діти і тварини.

Дитина, обриваючи листя або граючись з рослиною, може отримати серйозну шкоду здоров'ю: опік долонь або навіть алергічний набряк слизової.

Тварини, обнюхуючи і кусаючи рослину, легко можуть загинути від отрути, яка в ньому міститься.

Що робити, якщо ви все-таки отримали опік

Опік листям дифенбахії - це досить небезпечно. Тому найкраще при опіку рослинним соком якомога швидше звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Крім того, що хімічні сполуки у складі втечі і листя можуть пошкодити тканини організму, вони ще й здатні викликати серйозну алергічну реакцію з набряками і волдирями. Обов'язково потрапити до лікаря у випадку з опіком ока і слизовою. І в тому випадку, якщо ви алергік.

Що потрібно зробити з постраждалим до приходу лікаря:

 • Опік шкіри відразу промити проточною водою.
 • Також, щоб зменшити біль, можна побризкати на пошкоджене місце лідокаїновим спреєм або прийняти знеболююче. Але всі заходи проводити з обережністю, враховуючи індивідуальну непереносимість речовин у складі ліків.
 • Найкраще якомога швидше після опіку прийняти якийсь антигістамінний препарат.
 • Іноді радять поїти потерпілого молоком або водою. Це можна робити тільки в тому випадку, коли ковтання не ускладнене. В іншому випадку краще утриматися.
 • Найголовніше - якомога швидше доставити потерпілого в медичний пункт, щоб йому стала доступна професійна допомога.

Заводити чи ні

Дифенбахія для дому - добре чи погано? Заводити квітку чи ні - питання складне. Ця примхлива красуня підходить далеко не всім ні у фізичному сенсі, ні в енергетичному. Кожен повинен вирішити для себе, наскільки комфортно йому буде поруч з таким складним зеленим вихованцем.

Щоб визначитися, потрібно, по-перше, зрозуміти, чи вірите ви в прикмети. Якщо вірите, краще не заводити, тому що така віра може послужити самовиконаним пророцтвом і погано вплинути на перебіг вашого подальшого життя.

Якщо є діти, потрібно мільйон разів подумати і організувати безпеку на дуже високому рівні. Або ж не ризикувати і завести якусь менш небезпечну рослину, ніж кімнатну квітку дифенбахія.

Чи можна тримати вдома власникам тварин чи ні - питання спірне. Але краще його або не заводити, або ставити дуже високо, щоб ваш пес, кіт або кролик не змогли до нього дістати.

Де розмістити

Квітку найкраще розмістити в сонячних великих приміщеннях, в яких ви найчастіше буваєте в денний час. Головне, уникати попадання в це місце прямих сонячних променів. У кабінеті, у вітальні або навіть на кухні ця красуня припаде до двору.

Чому саме в тих приміщеннях, де ви перебуваєте вдень? Тому що всі квіти з широким листям у денний час синтезують багато кисню, і покращують вашу внутрішній мікроклімат, очищаючи повітря.
Подивіться на фото. Чому прикмети і фен-шуй свідчать, що деффінбахію не можна тримати вдома.

Активному виділенню кисню сприяють просто величезні листя тропічної гості.

І саме ця якість вночі грає з нами навпаки поганий жарт. Вночі рослини починають навпаки поглинати дуже багато кисню і виділяти вуглекислий газ.

Тому, поставивши квітку в свою спальню, готуйтеся до поганого сну, кошмарів, безсоння і не особливо бадьорого самопочуття з ранку.

Дифенбахія - чому не можна тримати вдома

Дифенбахія - відома багатьом вічнозелена рослина сімейства Ароїдних, що викликає інтерес у квітникарів. Часто рослину висаджують як кімнатну. Робити це слід з великою обережністю, оскільки рослина отруйна і може завдати істотної шкоди.

Небезпека квітки для людини

Рослина може зберігати певну небезпеку. Тому розібратися з питаннями, дифенбахія квітка чим небезпечна для людини, і чи варто тримати дифенбахію в будинку, слід обов'язково.

Дифенбахія - яскрава, гарна, але небезпечна рослина

У чумацькому соку рослини містяться отруйні речовини, після безпосереднього контакту з якими можуть з'явитися опік, дерматит або розвинутися алергія. Якщо сік отруйної домашньої рослини дифенбахії потрапить в очі, це неминуче викличе набряк тканин, кон'юнктивіт або навіть тимчасову сліпоту. При контакті зі слизовою рота розвивається набряк горла, через який тимчасово втрачається можливість розмовляти.

У ряді випадків відповідь на питання, чим небезпечна дифенбахія, полягає в тому, що рослина таїть в собі високий алергічний ризик. Алергічна реакція виражається так само, як на будь-які інші подразники. Наприклад, на пил, ягоди або шерсть кішок. У людини з'являються нежить, кашель, сверблять, сльозяться очі, шкіра покривається червоними плямами. До анафілактичного шоку зазвичай справа не доходить, але в деяких випадках може розвинутися бронхіальна астма.

Чим отруйна квітка

Довгі роки декоративне дерево часто саджали як вдома, так і в офісах, особливо не замислюючись про те, що таке дифенбахія, і чим вона небезпечна для людини. Багато хто і зараз сміливо продовжує вирощувати квітку на своїх підвіконнях, продовжуючи прекрасно себе почувати. Причина в тому, що отруйна рослина тільки при безпосередньому контакті з соком. В інших випадках ніякої небезпеки культура не несе.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND