Кімнатний бамбук

Кімнатний бамбук, або драцена Сандера (Dracaena brauniic) - невибаглива вічнозелена екзотична рослина, декоративні види якої чудово впишуться в будь-який домашній або офісний інтер'єр. У кімнатних умовах рослина здатна рости тривалий час, головне - це правильний догляд, з дотриманням всіх рекомендацій і вимог. Декоративний бамбук відноситься до різновидів бійки. Його можна вирощувати не тільки в ґрунті, а й у воді. Зростає він і як одиночна рослина і в групових композиціях. Представники мистецтва фен-шуй вважають бамбук символом благополуччя, щастя і удачі.


Декоративний бамбук складається з зеленого або жовто-зеленого оголеного або обличого стебля і яскраво-зеленого листя на його верхівці. Догляд за рослиною не складний. Вирощувати його необхідно в умовах, наближених до його природного середовища.


Догляд за кімнатним бамбуком у домашніх умовах

Правила відходу трохи відрізняються залежно від того, де вирощується квітка - в ґрунті або у воді, але деякі з них підходять для обох способів вирощування.

Розташування та освітлення

Бамбук віддає перевагу розсіяному освітленню без прямих сонячних променів, яке можна створити за допомогою легкої світлопропускаючої фіранки на підвіконні із західного або східного боку приміщення. Якщо враховувати рекомендації навчання фен-шуй, то тоді місце декоративного бамбука має знаходитися в південно-східній частині кімнати.

При нестачі освітлення рослина втратить листову частину, і розвиток її сповільниться. Брак світла відразу ж позначиться на декоративних якостях кімнатної квітки.

Температура

Ідеальна температура для вирощування бамбука - від 18 до 25 градусів, але і тридцятиградусну позначку в літній сезон рослина витримає без негативних наслідків.

Вологість повітря

Рівень вологості повітря для квітки великого значення не має, але вологий догляд у вигляді протирань листя від пилу рослині дуже необхідний. Такі водні процедури рекомендується проводити регулярно.

Вирощування бамбука у воді

Цей спосіб вирощування декоративному бамбуку максимально підходить і багато часу на догляд не займає. Вода в ємності змінюється раз на тиждень. Для невибагливої рослини цього цілком достатньо для створення оптимальних умов розвитку. Така водна основа сприяє швидкому і гармонійному зростанню кімнатного бамбука. Навіть у кімнатних умовах екзотичний бамбук сягає у висоту від одного до двох метрів. При вирощуванні групи рослин за короткий час можна створити свій власний тропічний сад.


При відсутності добрив рослина втратить листову частину або стебель стане жовтого кольору. Внесення добрив є дуже важливим елементом догляду за кімнатним бамбуком. Вноситься підживлення прямо у воду, в момент її заміни на свіжу. Одного підживлення в 2-3 місяці буде достатньо. Добриво рекомендується використовувати мінеральне, призначене для рослин такого виду.

У одній квітковій ємності можна вирощувати відразу кілька стеблів бамбука. Для зручності і декорування всі рослини пов'язують разом тесьмою будь-якого контрастного кольору. Як ємність можна використовувати не тільки традиційні квіткові горщики або контейнери, а й скляні вази або склянки, а в міру росту бамбука - відра і глибокі глечики. При висоті рослини більше 50-80 сантиметрів судини для вирощування розміщують тільки на підлозі в безпосередній близькості у джерела світла або вікна.

Вода для поливу і вирощування декоративного бамбука повинна бути м'якою. Бажано використовувати відстійну протягом декількох діб або талу воду. Цю вічнозелену рослину не можна поливати водопровідною і профільтрованою водою.

Приготування талої води:

  • Наповнити водою ємність з пластику.
  • Покласти в морозильну камеру на 2 дні.
  • Розморозити і використовувати за призначенням.

Вирощування бамбука в ґрунті

Ґрунт

Декоративний бамбук або драцена Сандера набагато краще розвивається в ґрунті, ніж у воді. Постійне знаходження кореневої частини у вологому середовищі не дуже подобається рослинам, а в ґрунті вода затримується ненадовго. Ґрунтова суміш для вирощування підходить будь-яка. Можна придбати найпоширенішу, призначену для більшості кімнатних кольорів. Такий спосіб вирощування і дещо спрощує сам догляд за рослиною. Грунт, як воду, змінювати щотижня немає необхідності.

Полив.

Істотною відмінністю у відході є регулярний і своєчасний полив. Ґрунт в ємності з рослиною повинен завжди бути трохи вологим, не можна допускати його пересихання. Якщо драцену Сандеру перенесли з води в ґрунт, то дуже важливо постійно поливати її і уважно стежити за загальним станом і розвитком, поки бамбук остаточно не приживеться на новому місці.

Поливи в осінньо-зимовий період необхідно істотно скоротити. Важливо - не допускати застоювання води в ґрунті. Це може призвести до утворення цвілі, що є одним з основних ворогів декоративного бамбука. З метою профілактики цього захворювання рекомендується при посадці не забувати про дренажний шар і дренажні отвори в квітковому горщику.


Підживлення і добрива

Бамбуку, який вирощується в ґрунті, також життєво необхідні своєчасні підживлення у вигляді добрив, призначених для різних видів бійень. Вносяться вони з періодичністю в 2-3 місяці разом з поливною водою.

Способи розмноження кімнатного бамбука

Кімнатний бамбук може розмножуватися кількома різними способами: насінням (у рідкісних випадках), черенками, нащадками і верхівковими втечами. На розмноження нащадками і верхівками доведеться витратити дуже багато часу і сил. Такі способи вважаються непростими. Виростити бамбук насіннєвим способом - ще складніше, а в кімнатних умовах - майже нереально. Посів насіння, поява сіянців і тривалий догляд за ними - це процес трудомісткий і довгий. Тому найчастіше квітникарі користуються одним способом - черенкуванням. Він вважається найбільш доступним і підходящим для даного екзотичного екземпляра.

Розмноження кімнатного бамбука черенками

Рекомендується розмножувати кімнатний бамбук черенками навесні. Як посадковий матеріал використовуються молоді втечі, які саме в цей час і з'являються на зрілій рослині. Їх необхідно обережно відокремити або відрізати від головного стебля і висадити в грунт для вкорінення.

Ґрунт для пророщування кореневої частини підходить такий же, як для дорослої рослини. Бамбук - швидкозростаюча рослина. Ця його якість поширюється не тільки на його стебель, але ще й на кореневу систему. Тому ємність для череня потрібно підбирати простору і середню по висоті. Навіть при маленьких черенкових частинах дуже швидко горщик стане бамбуку за розміром.

Спростити процедуру розмноження можна, поєднавши її з черговою пересадкою кімнатної рослини, яку досвідчені квітникарі рекомендують проводити один раз на рік або на два роки. Весна також є сприятливим часом для пересадки, як і розмноження черенками. Дуже важливо приділяти велику увагу щойно пересадженій рослині і молодим черенкам, щоб уникнути різних труднощів і проблем з їх зростанням і розвитком на новому місці і в новому статусі.


Основний догляд полягає в регулярних поливах і в розпушуванні ґрунту. Поливи проводяться щодня і тільки відстійною поливною водою з температурою не менше, ніж 22-25 градусів тепла. Обов'язковою водною процедурою є і вологе протирання листової частини рослини від пилу.

Розпушування ґрунту також дуже важливе для розвитку кімнатної квітки. Молоді черенки, а точніше їх коренева частина, зможуть отримати необхідну кількість свіжого повітря, що сприятиме кращому коренеосвіті та вкоріненню в нових умовах.

Декоративний бамбук або драцена Сандера можуть прекрасно себе почувати і повноцінно розвиватися в різних умовах. Ця невибаглива кімнатна рослина не відрізняється своїми зовнішніми якостями залежно від місця вирощування. Він однаково сприятливо розвивається і у воді та в ґрунті. При належному догляді бамбук перетворить звичайне житло або робоче приміщення на затишний тропічний куточок. Стрімке зростання цього екзотичного представника здатне за короткий час створити домашній затишок і приємну атмосферу.

Кімнатна рослина бамбук (48 фото): догляд і розмноження

Кімнатний бамбук - екзотична рослина, яка відрізняється оригінальним і привабливим видом

Кімнатна рослина бамбук - вічнозелена, багаторічна, із зеленим м'ясистим стволом, на якому зверху розташовані ланцетоподібні листя. У природі воно може досягати у висоту до декількох метрів, в домашніх умовах його висоту зазвичай обмежують, не даючи йому вирости вище 1 м - занадто висока рослина втрачає свою декоративну привабливість, якщо тільки мова не йде про якусь дуже вишукану форму ствола.


Насправді, кімнатна рослина, яку у нас прийнято називати «кімнатний бамбук», на справжній дикоростучий бамбук схоже тільки зовні. А насправді воно називається Драцена Сандера і є одним з видів чагарникових бійень. У культурі цвіте надзвичайно рідко, дрібними білими квіточками, що мають солодкуватий аромат. Цінується ж кімнатний бамбук за декоративний вигляд, залучаючи своїм зеленим листям і можливістю сформувати незвичайний за формою ствол. А ще - якщо вірити фен-шуй, то він приносить удачу і приваблює в будинок гроші.

Драцена Сандера в інтер'єрі

Бамбук послужить прекрасним елементом декору

Шароподібний вазон з Драценою в сучасному дизайні

Кімнатний бамбук: догляд і розмноження

Як кімнатна рослина, бамбук не дуже вимогливий, догляд за ним - справа відносно не складна. Для нього дуже важливо правильно підібрати освітлення - він любить яскраве, але розсіяне світло, при цьому його листя не переносять прямі промені сонця - вони жовтіють і можуть зав'янути. Найкраще місце для нього - східні або південно-східні вікна. Якщо листя почали жовтіти, то однією з причин може стати надмірна кількості світла, в цьому випадку рослину можна навіть переставити в полутень


Комний бамбук не примхлива декоративна рослина

Величезні кущі бамбука в вітальні заміського будинку

Незважаючи на тропічне походження, бамбук кімнатний не переносить занадто високу температуру, якщо вона перевищить 35 ° С, то він загине. Оптимальна температура, при якій догляд дасть найкращі результати - в межах 22-24 ° С, взимку температура в приміщенні може опускатися до 14-16 ° С, але не нижче, ніж 12 ° С.

Сьогодні кімнатний бамбук можна зустріти в багатьох будинках

Кімнатний бамбук невибагливий, але вимагає дотримання досить простих правил догляду за ним

Рослина не вимоглива до рівня вологості, але якщо повітря занадто сухе, то рекомендовано провести обприскування. Раз на місяць бажано протерти листя вологою серветкою.

Якщо дозволяє висота стель у приміщенні, то можна посадити деревоподібний бамбук

Для вирощування бамбука можна використовувати готовий універсальний грунт (або спеціальний для драценових), або приготувати ґрунт самостійно, змішавши в рівних частинах перегной, торф, пісок, дернову землю і листя. Важлива вимога - хороший дренаж, тому в горщику має бути не тільки отвір, а й додатковий дренаж на дні з керамзиту або гальки. Незважаючи на те, що бамбук дуже любить вологу, її застій призведе до ураження кореневої системи.

Дуже декоративно і ефектно виглядає кімнатний бамбук, вирощений у воді. Для цього підбирають красиву прозору вазу, всередину насипають красивої гальки і встановлюють череня бамбука. Воду використовують обов'язково дистильовану, як варіант - дощову або талу, кімнатної температури. Основний відхід при такій «посадці» - раз на два тижні повністю міняти воду, при цьому в неї необхідно додати мінеральні добрива, що використовуються для підживлення драцінових. В іншому випадку, через нестачу поживних речовин, листя бамбука жовтіють і можуть опасти.

Якщо вода почала неприємно пахнути або втратила прозорість, стала каламутною, то її необхідно замінити, не чекаючи закінчення 2 тижнів. Ще одна ознака того, що вода не підходить і вимагає заміни - у рослини починають жовтіти листя. Дуже виразно на фото виглядає бамбук, вирощуваний в аквагелі, при цьому правила догляду залишаються аналогічними, як і при вирощуванні у воді.

Квітникарі рекомендують вирощувати Драцену Сандера не в ґрунті, а у воді

Кімнатний бамбук: розбираємо найважливіше по догляду

Кімнатний бамбук - дивовижна рослина, яка приваблює своїми химерними формами. Воно помітно відрізняється від інших представників флори: по суті, це просто стебель, з верхівки якого ростуть побіги і листя. За допомогою групи рослин можна створити незвичайні багаторівневі композиції. Квартблог повністю вивчив питання догляду, розмноження і пересадки кімнатного бамбука, і готовий поділитися найактуальнішою інструкцією з читачами.

Співчуття:

Види кімнатного бамбука

Незважаючи на те, що бамбук росте в тропіках, він непогано почувається і в звичайних умовах нашого клімату. Його часто використовують для оформлення квартир і офісів, і хоча він не цвіте, його стриманий вигляд приваблює своєю оригінальністю і неповторністю.

Як правило, бамбук класифікується за довжиною. Виділяють три основні типи: низькі, середні та високі.

До низьких відносять бамбук висотою нижче 1 м. Частіше вибирають вид «Золота богиня», листіки якого трохи нагадують папороті, і «Цубою», який прикрашений білими смужками.

Середні сорти можна виростити до висоти 3,5 метрів. Найпопулярнішими вважаються «Мексиканський плакучий бамбук», який виділяється довгим вузьким листям, і сорт з незвичайною назвою «Широшима» зі свіжим біло-зеленим листям.

Високі сорти ви рідко зустрінете в інтер'єрі, оскільки їх нормальна висота досягає 6 метрів. Яскравими представниками групи вважаються сорти «Монастирський бамбук» і «Тропічний чорний бамбук».

Часто кімнатним бамбуком помилково називають драцену Сандера. Ця рослина отримала й альтернативну назву - бамбук щастя. Якщо ви захоплюєтеся вченням фен-шуй, то напевно знаєте, що його ставлять на важливі енергетичні точки, щоб залучити в будинок гроші і удачу. Цю красиву рослину часто ставлять у прозорі вази з водою.

Часто композиції розміщують в ємностях, заповнених галькою і водою. Замінювати її слід двічі на місяць, додаючи рідкі добрива.

Шанувальників бамбука приваблює не тільки краса - за цією рослиною дуже просто доглядати. Він вимагає трохи: своєчасного поливу і достатнього освітлення.

Догляд за кімнатним бамбуком у домашніх умовах

Як показує практика, ця дивовижна рослина вкрай невибагливо. Приділіть трохи часу правильному вибору місця і забезпеченню відповідних умов. Не забувайте вчасно поливати рослини (або міняти воду), час від часу можна підгодовувати бамбук.

Світло

Вибираючи місце для бамбука, віддайте перевагу світлому місцю, на яке не потрапляють прямі сонячні промені. Рослині потрібне якісне освітлення, але тривалий та інтенсивний вплив ультрафіолету для нього згубний.

Якщо ви збираєтеся поставити бамбук на підвіконня спекотних південних вікон, забезпечити сприятливі умови допоможуть звичайні жалюзі, за допомогою яких можна легко регулювати «світловий день» рослини.

Коли день стає коротким, і сонця не вистачає, підсвітіть бамбук фіто-лампами. Хоча, як правило, невибагливому бамбуку це зовсім не обов'язково - йому вистачає і природного освітлення.

Температура

«Домашній» бамбук любить тепло, оптимальна температура для нього - + 22... + 32С. Холод негативно позначиться на зовнішньому вигляді листя - воно скрутиться і швидко потемніє. У холодну пору року допустиме зниження до -15С. А влітку можна безбоязно виносити бамбук на свіже повітря, щоб забезпечити йому повітряні ванни.

Вологість

Головне правило - уникайте зайвого перезволоження. При пересадці бамбука в нову ємність обов'язково подбайте про дренаж, щоб уникнути гниття коріння. Якщо погода занадто спекотна, можна додатково обприскати листя кімнатною водою з пульверизатора. Як тільки в приміщенні включають централізоване опалення, розмістіть рослину далі від джерел тепла, оскільки вони крім спрямованого тепла ще й сильно сушать повітря.

Полив.

Зрозуміти, що ви неправильно поливаєте рослину, можна за бажаючими кінчиками. У холодну пору року, особливо взимку, варто скоротити кількість поливів і їх обсяг. Зверніть увагу, що краще використовувати очищену і відстійну воду, оскільки хлор, що міститься у воді, може завдати непоправної шкоди рослині. Найкраще - збирати дощову воду, якщо у вас є така можливість.

Добрива

Регулярне підгодовування допоможе поліпшити стан бамбука або стабілізувати його, якщо спостерігається якісь проблеми. Якщо ви вирощуєте рослину в ґрунті, необхідно вносити 2 рази на місяць мінеральні підживлення. Якщо ви влаштували бамбуку життя у воді - підгодовуйте його 1 раз на квартал.

Шкідники і хвороби

Якщо придбана рослина не була заражена, в домашніх умовах хвороби бамбука проявляються рідко. Але якщо це все-таки сталося, варто звернути увагу, що саме хоче «сказати» ваша рослина: скручування і «розм'якшення» листя говорить про те, що рослині потрібно тепло. Якщо зріст бамбука припинився, переконайтеся, що йому вистачає світла і поживних речовин.

Якщо втеча пожовлів, можна зробити висновок про перезволоження ґрунту. Це дуже небезпечно, оскільки корінь рослини може загнити. Скоротіть обсяг поливу, видаліть пошкоджений сегмент.

Плями на листях бамбука типу іржі найчастіше говорять про грибкове зараження. Виставте бамбук на свіже повітря і обробте фунгіцидами.

Небезпеку становлять також кліщі, тля та інші шкідники. Ви зможете боротися з ними спеціальними засобами, які продаються в садівничих магазинах.

Пересадка

Молоду рослину пересаджують щороку, збільшуючи обсяг ємності. Дорослий бамбук турбують рідше: раз на 3 роки. Найкраще робити пересадку в квітні або травні. Зверніть увагу, що в цей час підгодовувати рослину не обов'язково - перше внесення мінерального складу має бути вироблено не раніше, ніж через три тижні.

Розмноження кімнатного бамбука

Існує три методи розмноження рослини в домашніх умовах, кожен має свою специфіку.

Насінням

Цей метод вважається трудомістким і найбільш малорезультативним. Найчастіше ним користуються тільки професійні садівники, які працюють над розведенням рідкісних сортів.

Вимочіть насіння бамбука в змоченій марлі, дочекайтеся їх пророщування. Насіння, на якому з'явилися паростки, слід пересадити в тару з заздалегідь підготовленим субстратом і дренажем.

Створіть щось на зразок теплиці: обладнайте покриття, яке створить мікроклімат з високим рівнем тепла і вологості. Провітрюйте вашу теплицю один раз на день, обприскуйте сходи раз на добу. Коли рослинка досягнуть висоти 5 см, відбирають кращі і пересаджують в окремі контейнери. Зверніть увагу, що для одного саджанця потрібна одна ємність, не намагайтеся заощадити місце.

Черенками

Під час пересадки ви можете вбити двох зайців: поліпшити умови для наявної рослини і отримати кілька нових. Череньки відділяють і садять у ґрунт. На початку рясно поливайте їх, потім скоротіть полив і бережіть саджанці від надмірного світла. Як і у випадку з насінням можна створити невелику теплицю.

Поділом кореня

Якщо ви - садовод-початківець, такий спосіб підійде без продблем. Ви можете розрізати кореневище (перед цим переконайтеся, що на ньому є втечі або нирки). З одного такого матеріалу можна отримати нові молоді рослини бамбука.

Як закрутити кімнатний бамбук

Напевно ви звертали увагу, як оригінально виглядає вигнутий ствол бамбука на тлі своїх «прямих» побратимів. Ви можете досягти такого результату і домашніх умовах.

Перший спосіб. Молоде чорняво садять в ємність, яку повністю закривають коробкою з виконаним отвором. Молодий паросток буде тягнутися до світла, а вам залишається вчасно повертати коробку, щоб змінювати напрямок. Приготуйтеся до того, що це буде нескоро - за один рік вийде зробити один виток.

Другий спосіб - завивка бамбука навколо опори за допомогою дроту.

По "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND