Чому не можна тримати вдома дифенбахію

Численні різновиди дифенбахії вже більше 150 років вирощуються в якості оранжерейних і домашніх культур, і тільки в останні роки все частіше говорять про отруйність рослини.


Чим небезпечна дифенбахія, чому не можна тримати вдома цю ефектну рослину?


Історія введення дифенбахії в культуру

У світі існує близько 50 видів дифенбахій, що переважно ростуть у країнах Південної Америки. Ці рослини стосуються сімейства Ароїдних. Рід славиться декоративно-листяними вічнозеленими культурами, головна гідність яких велике строкате листя.

Після відкриття Америки, при освоєнні невідомих раніше земель Океанії і Карибського басейну рослини з нових територій часто потрапляли на сусідні острови і материк. Саме так, з кораблями торговців і піратів дифенбахія була завезена на південь нинішніх США, Таїті, Гаваї, острови Кука та в інші тропічні райони. Потім культура була доставлена і в Європу.

Завдяки потужним втечам, щільному соковитому листю і некапризному подобу незабаром після появи на берегах Старого Світу рослини стали бажаними в оранжереях, а потім оселилися і в будинках на підвіконнях.

За минулий час дифенбахія жодного разу не стала винуватицею серйозного отруєння або смерті людей. Принаймні, про те, що дифенбахія отруйна чи ні, не згадувала ні преса, ні медики.

На Американському континенті непривередлива рослина настільки добре і швидко освоїлася в нових умовах, що в багатьох місцях стало справжнім бур'яном. Тут дифенбахію ніхто і не думав утримувати в горщиках, але і у відкритому ґрунті вона так і не розкрила своєї шкідливості. Хіба що поступово витісняє аборигенні види, займаючи під теплим сонцем найкращі місця і землі.

У чому ж завинила дифенбахія, чи можна тримати її вдома або краще позбутися потужних зелених вихованців з красивим листям?


Сумніви в користь і шкоді дифенбахії з'явилися в XX столітті, коли вченими був досліджений склад зелені не тільки цієї культури, але й інших представників Ароїдних.

У всіх частинах цих рослин були виявлені оксалати кальцію, що дратують дію на шкірні покриви і слизове око, органів дихання і травного тракту. В одних видах вміст потенційно небезпечних речовин був мізерним, в інших - в рази більшим.

Користь і шкода дифенбахії

Так отруйна дифенбахія чи ні? Якщо порівнювати цей рід Ароїдних з іншими побратимами за сімейством, можна сказати, що в соку рослини міститься значна кількість їдкого з'єднання. При потраплянні в стравохід зелень викликає:

 • різь;
 • почуття печіння;
 • болісні спазми;
 • блювотні позиви.

Не уникнути роздратування, різу і набряку, якщо сік дифенбахії потрапляє в очі або на чутливі ділянки тіла. Найбільш страждають ті, хто схильний до алергічних реакцій і маленькі діти.

Але чи так небезпечна культура в повсякденному житті і чи можна квітку дифенбахії тримати вдома? Якщо розібратися, то шкода від рослини можлива лише в трьох випадках:

 • при неакуратному догляді і нехтуванні заходами безпеки;
 • при потраплянні зелені квітки в руки маленьких дітей;
 • при поїданні листя домашніми тваринами.

При обрізці, пересадці та інших маніпуляціях з дифенбахією резонно користуватися рукавичками. Таку вимогу потрібно неухильно дотримуватися при підвищеній чутливості шкіри і наявності алергії на інші рослини.

Заходи безпеки та допомога при отруєнні соком дифенбахії

Якщо все ж сік потрапив на шкіру, в очі або слизову ротової порожнини, важливо якомога швидше змити його проточною водою. Вплив токсинів починають відчуватися буквально через секунди, тому зволікати не варто.

Проковтування листя загрожує набряком гортані і больовим шоком. Ці статки особливо небезпечні для дітей молодше трирічного віку і домашніх тварин, які не можуть розповісти про свою проблему, а значить, надати їм швидку допомогу теж не завжди виходить.


При проникненні зелені дифенбахії в стравохід необхідно:

 • дати потерпілому рясне пиття у вигляді теплої води, молока або слабкого розчину марганцівокислого калію;
 • забезпечити отримання лікарського засобу з функціями сорбенту для нейтралізації та збору в організмі небезпечних сполук;
 • звернутися до медиків по допомогу.

Щоб малюки і кішки або собаки, які живуть у будинку, не наражалися на небезпеку, краще поставити горщик з дифенбахією в недоступне для категорій ризику місце.

Виходячи з усього сказаного, можна зробити один висновок. Питання: «Чи можна дифенбахію, як на фото, тримати вдома?» повинен вирішуватися індивідуально, якщо в сім'ї є:

 • люди з підвищеною чутливістю до компонентів соку дифенбахії;
 • діти, які не досягли 3-4 років;
 • домашні вихованці, особливо кішки, які часто зазіхають на кімнатні квіти.

В інших випадках дифенбахія не становить небезпеки, а її власнику слід лише дотримуватися елементарних заходів обережності.

Крім іншого, варто пам'ятати, що всі зелені рослини, включаючи дифенбахію, в денний час активно чистять повітря, виробляють кисень. Але в нічні години ситуація змінюється. Без сонячного світла всі домашні культури поповнюють атмосферу кімнати вуглекислим газом, тому великі екземпляри краще не ставити не тільки в дитячі кімнати і загальнодоступні місця, але і в спальні приміщення.

Отруйні рослини в кімнаті - відео

Догляд за Діффенбахією в домашніх умовах: користь і недоліки екзотичної рослини

Свою назву Діффенбахія (-Dieffenbachia лат.) отримала завдяки австрійському ботаніку Генріху Шорту, який охрестив квітку ім'ям старшого садівника імператорського ботанічного саду Відня Йозефа Діффенбаха.

Багатьох домашніх квітникарів рослина підкорює з першого погляду своєю екзотичною красою: високим потужним стеблем, яскравим строкатим листям.


Дифенбахія по праву вважається окрасою будь-якого приміщення. Але перш ніж поселити цю рослину у себе вдома, бажано дізнатися всі її «плюси» і «мінуси».

Введення

З Дифенбахією пов'язаний цілий ряд прикмет, часом безглуздих. Її вважають «квіткою безшлюбності» і не радять купувати незаміжнім дівчатам, щоб не відлякати наречених від дому.

Іменують її і «квіткою самотності», що нібито виживає з дому чоловіків.

Однак, якщо Диффенбахія раптом зацвіла, що в домашніх умовах трапляється вкрай рідко, то це хороша ознака, у вашу сім'ю прийде благополуччя і мир.

Але все це не більше, ніж забобони і вірити або не вірити в дані прикмети особисту справу кожного.


Плюси Діффенбахії

Dieffenbachia дуже корисне придбання, оскільки є однією з небагатьох домашніх рослин, здатних поглинати різні отруйні сполуки, такі як формальдегід, фенол, бензол. Весь цей отруйний допінг ми отримуємо у власному житлі.

Найчастіше ми навіть не здогадуємося, що, прагнучи зробити свій будинок затишним і красивим, купуючи хороші шпалери, сучасні меблі, ламінат, лінолеум, наповнюємо його смертельно небезпечними токсинами, які виділяє вся ця краса, адже виробників сьогодні більше хвилює прибуток, але ніяк не екологічність продукції, що випускається.

Дифенбахія добре зволожує повітря в приміщенні, випаровуючи вологу з поверхні свого широкого листя, тим самим сприяючи зменшенню запиленості і роблячи повітря значно чистішим.

Виділені нею фітонциди борються з бактеріями і мікроорганізмами, зокрема стафілококами, дезінфікуючи повітря.

Дифенбахія дуже цінує хороший догляд при вирощуванні в домашніх умовах і турботу про себе і в якості подяки випромінює позитивну енергетику, яка покращує самопочуття людей, які перебувають з ним в одному приміщенні.


На фото нижче ви зможете оцінити виграшний зовнішній вигляд Діффенбахії:

Негативні риси

Але Dieffenbachia має і свої «мінуси».

Чи отруйна Діффенбахія і чи шкідлива людині? Як на нього реагують алергіки? Чи він безпечний для маленьких дітей і домашніх тварин? Це основні питання, які виникають при появі в будинку Диффенбахії.

Квітка не отруйна, але молочний сік, що виділяється при зрізі стебля або розриві аркуша містить небезпечні ферменти алкалоїди. Тому вважається, що Диффенбахія - отруйна рослина.

Розмножується квітка стовбуровими та стеблевими черенями, при зрізі яких і виділяється цей небезпечний сік, тому всі маніпуляції з рослиною необхідно проводити в гумових рукавичках.

Квітка вважається нешкідливою для алергіків, більш того, як говорилося раніше, Диффенбахія зволожує повітря і зменшує запиленість, а що може бути краще чистого повітря для людей, які страждають від алергії. Уникати потрібно лише прямого контакту з рослиною, оскільки сік, що виділяється при зрізі стебля або аркуша може викликати алергічну реакцію шкіри.

НЕБЕЗПЕЧНО! Чи дифенбахія небезпечна для людини? Квітка небезпечна для маленьких дітей і домашніх тварин. Сік рослини може викликати серйозні кишкові розлади у дітей. Навіть якщо дитина тільки злизнула з поверхні листя Диффенбахії крапельки вологи, відразу промийте їй шлунок.

Тому рослину необхідно ізолювати від прямого контакту з вашими вихованцями і ніколи не поміщати її в дитячій.

Висновки

Чи шкідлива Діффенбахія для людей - відповіддю можна вважати висловлювання «Попереджений, значить озброєний» - воно добре підходить квітникарям, які вирішили поселити у себе в будинку тропічну рослину з незвичайною назвою «Диффенбахія», адже користі від нього набагато більше, ніж шкоди для здоров'я, який можна звести до мінімуму, володіючи необхідною інформацією про «плюси» і «мінуси» цієї вічнозелевої екзотичної.

Корисне відео

Нижче представлено оглядове відео рослини Диффенбахія:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Дифенбахія: чому не можна тримати вдома рослину? Вплив на людину і домашніх тварин

За кількістю забобонів дифенбахія знаходиться в перших рядах кімнатних рослин з магічними властивостями. Це стало причиною того, що в житлових приміщеннях, незважаючи на невибагливість догляду, яскрава південноамериканська красуня в будинках зустрічається рідко. Причини, чому не можна вирощувати дифенбахію в квартирі, є, але більше практичні, ніж магічні.

Прикмети та містичні властивості рослини

Езотерики наділили кімнатну рослину особливою енергетикою, яка може бути як позитивною, так і негативною. І прикмети теж підрозділі на дві групи. Все залежить від того, де стоїть горщик з кімнатною рослиною.

Завдяки прикметам, дифенбахію ще називають «вдов'ятою квіткою» і мужогоном. Якщо вірити забобону, то не варто тримати тропічний кущик як кімнатну рослину:

 • незаміжнім - ризик не створити сім'ю;
 • сімейним парам - можливе розлучення;
 • в будинку, де є тварини - вихованці втечуть.

Чимало неприємностей завдає рослина чоловікам, оскільки вважається жіночою квіткою. Безпліддя, проблеми з потенцією, труднощі на роботі, сварки з дружиною - це все обіцяє південноамериканська красуня, якщо доглядати за нею стане господар. Щоб уникнути всього цього, краще довірити дифенбахію жіночим рукам.

Серед негативного впливу також порушення сну, погіршення фінансового стану (аж до злиднів), поява дратівливості, серцеві болі. Але фахівці запевняють, що дифенбахія в цих розладах здоров'я не винна.

Дифенбахія зацвіла - до чого це?

Побачити цвітіння трапляється не завжди: це відбувається рідко. Але переживати з даного приводу не варто. Біоенергетики називають квітку дифенбахії передвісником скупчення в будинку негативної енергії. Рослина таким чином повідомляє про необхідність змін.

Садівники рекомендують зрізати бутон ще в процесі появи. Це піде на користь, адже не буде витрачатися енергія на зростання і може опадати листя. Враховуючи, що краси в квітці немає, до порад садівників варто прислухатися.

Чому плаче дифенбахія

Рослину часто називають природним барометром. Оскільки батьківщиною є тропіки, воно може передбачати рясне випадання опадів. «Плач» дифенфахії - це спосіб позбутися зайвої вологи заздалегідь, щоб не відбулося перезволоження ґрунту в період дощів або снігопадів.

Яким має бути клімат у квартирі

Рослина перебралася на наші широти їх Південної Америки, тому не любить протяги і різкі перепади температурного режиму. Виходячи з пристрастей, щоб дифенбахія росла, необхідно забезпечити певні умови:

 • влітку - тримати в напівтіні, взимку - на яскравому світлі;
 • в холодну пору року температура повітря в приміщенні не повинна опускатися нижче 17 градусів, в інший період - повинна бути помірною або трохи вище (+ 20... + 26);
 • з весни по осінь потрібен рясний полив кожні 2-3 дні, в зимові місяці знизити рівень до помірного і робити рідше (раз на 4-5 днів). Важливо стежити за відсутністю води в піддоні;
 • як будь-яка тропічна рослина любить вологість (мінімальний рівень - 55%), тому варто обприскувати додатково або протирати листя. Періодичність процедури - щотижня. Обов'язково - дренаж ґрунту.

Тримати рекомендується окремо від інших кімнатних рослин. Підходящим місцем буде кабінет, вітальня, кухня. Якщо розмістити в першому з перерахованих приміщень, підвищиться працездатність, швидкість і відсоток прийняття рішень. У цьому складається одна з властивостей квітки зі знаком плюс.

Чим небезпечна рослина

Шкода здоров "ю може завдати чумацький сік, що міститься в тропічній красуні. Отруйна рідина виділяється при пошкодженні дифенбахії. Саме сік має токсичність, небезпечну для живих істот.

Для домашніх тварин

Проживання в будинку чотирилапих вихованців - одна з причин, чому варто утриматися від цієї кімнатної рослини. Для тварини вона також небезпечна, як і для людини. Отруйні кислоти призводять до опіку слизової, якщо вихованець випадково поласувати листиком з красивого куща. Відчуття дуже болючі, супроводжуються неможливістю їсти і дихати.

Небезпечно потрапляння соку дифенбахії в очі тварини: може настати тимчасова сліпота і часткова втрата зору.

Для людини

Свого часу американські плантатори використовували тропічний кущик з метою покарання. Знаряддям тортур виступали очищені від листя стеблі: від таких розг на тілах рабів рани запалювалися, доставляючи чималі страждання.

Другим видом покарання було розжовування листя. У тих, хто провинився, набрякала гортань, вони не могли їсти і говорити кілька днів. Звідси у дифенбахії ще одна назва - «німий тростина».

Гітлер свого часу планував обсаджувати нею котраційні табори: ідея прийшла після того, як він дізнався про властивості стерилізації людей.

Причини для побоювання насправді мало пов'язані з народними прикметами. Реальну шкоду завдає токсична речовина, що виділяється тропічною красунею при пошкодженні листя. Правда, рівень отруйності у різновидів рослини різний, тому порушення здоров'я може бути незначним.

По-різному впливає на дорослу і дитину. Дитячому організму потрібно більше часу для відновлення навіть при мінімальному зіткненні. З цієї причини не рекомендується тримати в будинку, де є малюки.

Опік шкіри від дифенбахії

При потраплянні соку на епідерміс з'являється роздратування і навіть виразки. Щоб уникнути пошкоджень, догляд слід здійснювати в гумових рукавичках. Особливу обережність варто проявляти при пересадці черенками або обрізці куща. Після маніпуляцій з рослиною обов'язково вимити руки теплою водою з милом.

Опік слизової

Часи, коли дифенбахію змушували їсти в покарання, давно минули, а свідомо ніхто не почне жувати листя кімнатної рослини. Наслідки у такого вчинку неприємні: набряк мови, гортані, слизової. У дорослої людини опік пройде через кілька днів, а ось у дитини процес відновлення займе часу більше. Ступінь небезпеки вкрай висока: відомі випадки зі смертельними наслідками (причина - асфіксія).

Алергія на дифенбахію

Алергічна реакція - індивідуальне захворювання. Виявляється в разі особистої непереносимості. А загалом квітка рідко викликає алергію.

Харчове отруєння та його наслідки

Якщо доросла людина свідомо не стане жувати дифенбахію, то дитина через інтерес цілком може пожувати красивий листик. Потрапляння в стравохід соку і зелені викликає різь, спазми, блювоту і печіння. Отруєння загрожує анафілактичним шоком і збоями в роботі серця.

Якщо ж сік рослини все-таки опинився в стравоході, необхідно терміново вжити такі дії:

 • випити слабким розчином марганцівки, а якщо не опинилося під рукою - підійде тепле молоко або просто вода;
 • прийняти сорбент (активоване вугілля, Ентеросгель тощо).

Після надання першої медичної допомоги необхідно звернутися до лікаря. Самолікуванням займатися не рекомендується.

Діяти потрібно дуже швидко, оскільки токсична рідина починає вплив через кілька секунд.

Корисні якості дифенбахії

Якщо ставиться до рослини з добротою і турботою, вона буде гасити негативну енергію і наповнювати будинок спокою і гармонією. Також тропічна гостя:

 • несе позитивний погляд на оточення;
 • дарує бадьорість;
 • додає впевненості;
 • дозволяє прекрасній половині людства довше залишатися молодими і красивими;
 • позбавляє від негативної енергії;
 • підвищують продуктивність у справах (тому часто рослина зустрічається в офісі).

Захист від вірусних епідемій

Одна з корисних якість тропічної гості - знищення хвороботворних мікроорганізмів і бактерій. З цією функцією успішно справляються фітонциди, що містяться в рослині. Дифенбахія виступає як природний «імунний» захист у приміщенні, оздоровлює екологічну обстановку навколо себе.

Лікувальні властивості

Шкоду здоров'ю гостя зі тропіків завдає тільки при пошкодженні зеленої маси, в результаті чого і виділяється отруйний чумацький сік.

З іншого боку, дифенбахія нейтралізує ксилол і толуол, далеко не корисні для організму людини речовини, скорочує кількість пилу в повітрі і зволожує його. Одна з корисних властивостей - допомога при порушенні мозкового кровообігу, тому рекомендується тримати людям, зайнятим розумовою діяльністю.

Дифенбахія і феншуй

Для розміщення рослини згідно даоської практики підійде північно-східна частина будинку. Саме там рекомендується розташовувати кабінет або робоче місце.

Де в будинку найкраще місце для рослини

Біонергетики, враховуючи здатність дифенбахії позбавляти від негативних явищ, радять при скупченні негативних флюїдів розташувати горщик з рослиною в кухні. Саме ця частина будинку вважається місцем найбільшого скупчення негативної енергії. Далі йде вітальня.

Не рекомендується: спальня і дитяча кімната.

Дифенбахія - гарна кімнатна рослина, яка прикрашає інтер'єр і при правильному поводженні не несе небезпеки для оточуючих. Прикмети відіграють незначну роль, хоча якщо людина забобонна, від вирощування в домашніх умовах краще утриматися.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND