З редакції: дзен і мистецтво поетапного релізу

Ніхто не любить тролейбуса. Можливо, найгірші слова, які ви можете побачити в оголошенні про новий випуск або оновлення чогось, - це те, що «вони почнуть поширюватися серед користувачів протягом наступних декількох тижнів» або щось в цьому роді. Це називається покроковим випуском. Ми називаємо це тролейбутом. Це грає з нашими емоціями і, точніше, з нашим терпінням.

І це, ймовірно, одна з найрозумніших речей, які відбуваються, принаймні, коли мова заходить про те, що Google випускає речі.


Це не означає, що мені це подобається. Швидше за все, я такий же, як ти. Я хочу нову блискучу річ прямо зараз. Я в порядку з бета-тестуванням, і у мене є нездорова потреба оновити всі речі. Це природно для таких кретинів, як ми. Я завантажую оновлення ядра більше, ніж хочу визнати (так, хоча і застерігаю проти цього), і я не можу згадати, коли в останній раз я отримував бездротове оновлення на пристрої Nexus, замість цього вибравши завантаження речей вручну, Я, напевно, повинен йти на зустрічі або щось.

Я почав дізнаватися трохи про терпіння, коли всі ці роки мені давали ключ від серверної кімнати в газеті. Це не було схоже на опис моєї роботи, але я, принаймні, зіграв третинну роль у підтримці нашої CMS з боку редакції. Пара речей, яким мене відразу навчили: по-перше, не поспішайте. Перевірте двічі (або більше, як 12 або 13 разів) і натисніть один раз. Але помилки будуть. Так що тисни повільно. І ніколи не поспішайте в п'ятницю вдень, щоб не витратити вихідні на лагодження речей. Користувачі будуть просто чекати.

Я завжди заздрив тому, як Apple може випускати оновлення системи iOS. Вони просто... там, доступні всім і кожному, як тільки вони стануть доступні. Зворотною стороною цього є те, що Apple доводиться прибивати його щоразу. Я навіть не можу собі уявити, який стрес відчуває їх команда QA перед релізом. І я, звичайно, не можу собі уявити, що відбувалося минулого тижня, коли оновлення iOS 8.0.1 пройшло жахливо неправильно, відключивши Touch ID і пристрої стільникового зв'язку, які оновилися до нього. Apple повідомила, що постраждали тільки 40 000 користувачів (я вважаю, їх мало втішало), були знайдені методи відкату і випущено нове оновлення.

Метод пожежного шланга, безумовно, веселіший: «Ось оновлення, всі приходять і отримують його!» - але повільне випадання оновлень до перших 1% або близько того, призупинення, тестування і збільшення звідти, безумовно, забезпечує більший контроль. Давайте згадаємо, як Ден Моррілл з Google пояснив процес випуску програмного забезпечення Nexus в минулому році:

Розгортання проводиться поетапно. Зазвичай вони запускаються на 1% пристроїв протягом 24 - 48 годин; ми стежимо за показниками повернення і отриманими в результаті перевірками пристроїв і звітами про помилки (якщо такі є), і перевіряємо, що все виглядає неправильно, перш ніж відправляти його іншим користувачам. Потім, як правило, він становить 25%, 50%, 100% протягом тижня або двох.

Те ж саме стосується оновлень додатків. Ви можете вибрати відсоток користувачів, які отримуватимуть оновлення, а потім сидіти склавши руки і спостерігати за повідомленнями про помилки, перш ніж публікувати їх для більшого числа людей. Додаток Gmail має від 1 до 5 мільярдів користувачів. Сервіси Google Play стають все більш важливими для системи Android з кожним випуском.


Ні, покрокові релізи не призначені для користувачів. Вони про процедуру, обережність і випуск хороших продуктів. Звичайно, вони розчаровують нас як кінцевих користувачів. Але вони, ймовірно, все ще правильний шлях.

Кілька інших думок про речі...

 • Для чого це варте: коли ми оновлюємо додаток Android Central, ми випускаємо його для нашої бета-групи на день або два, щоб кілька тисяч людей могли перевірити речі. Пару разів ми були раді, що спочатку випустили обмежений випуск.
 • Біглий погляд, три чверті користувачів нашого додатку використовують найостаннішу версію. А деякі з них у більш старих випусках - у набагато старіших випусках. Псих! Як люди не оновлюють свої програми?
 • Святе лайно, це велике.
 • Думаю, я збираюся дотримуватися Moto X на деякий час. І я просто не впевнений, що великий Nexus зробить для мене. Можливо, щось в Android L здивує. Але що буде у Nexus, чого немає у Moto X?
 • Чорт забирай, це... ну, я просто не знаю, що про це думати.
 • Я люблю тонких тролів у Твіттері.
 • Серйозно, однак, я не сумніваюся, що деякі айфони зігнулися під тим, що в іншому випадку вважалося б нормальними випадками використання.
 • Але ці згинаючі відео дурні. Це зовсім не те, про що ми говоримо.
 • І хоча Apple відкриває двері для своїх засобів тестування, це відмінний піар, це просто контроль над повідомленням. Ми знаємо це. Публікації, запрошені всередину, знають це.
 • Я бачив такі ж тести від LG на об'єкті за межами Сеула, а недавно з Motorola в Чикаго. Якщо ви думаєте, що компанії не відчувають стрес-тестування пристроїв, ви з глузду з'їхали.
 • Але якого біса. Можливо, ви просто не можете все передбачити. Тим не менш, досить велике збентеження для Apple. Мене не здивувало б, що я побачив невелику зміну дизайну. Мабуть цікаво спостерігати.

Ось і все на цьому тижні. У нас ще більше оглядів пристроїв. Будьте на зв'язку. Тепер повернемося до роботи.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND