Як швидко і легко відключити користувальницький інтерфейс Metro в Windows 8

Хоча до повного запуску залишилося кілька місяців, кілька версій Windows 8 вже доступні. Попередня версія для розробників була випущена у вересні 2011 року, а бета-версія або версія для клієнтів була доступна для завантаження в лютому 2012 року.

Одна з найбільш вражаючих особливостей нової операційної системи Microsoft - крім користувацького інтерфейсу Metro - це відсутність традиційного меню «Пуск» на користь плиток. Однак при наявності настільної вистави для запуску застарілих додатків користувачі, ймовірно, оцінять можливість використання комп'ютера з Windows 8 практично так само, як вони використовували кожну версію Windows з середини 1990-х років.


Звичайно, це означає ручне перемикання з режиму Metro - чи ні? Корисний злом реєстру можна використовувати для відключення Metro, відновлення класичного меню «Пуск» і представлення робочого столу як користувацького інтерфейсу за замовчуванням. На жаль, це виправлення буде працювати тільки з Windows 8 Developer Preview, а не з новим Windows 8 Consumer Preview, через більш тісну інтеграцію користувацького інтерфейсу Metro з різними екранами Windows. Однак Microsoft вказала, що буде спосіб відключити Metro або встановити режим робочого столу в якості стандартного для корпоративних користувачів, тому ті з вас, хто дивиться в майбутнє, поки не повинні бути занадто стурбовані.

Пошук стільниці у Windows 8

Якщо ви вже бачили Windows 8 у дії, вам може здатися дивним дізнатися, що взагалі існує режим стільниці. Це можна знайти, клацнувши плитку в лівому нижньому куті початкового екрану. Коли ви зробите це, ви побачите, що стільниця Metro зникає, і її замінює класичний робочий стіл Windows з кнопкою «Пуск» в кутку.

Однак стане очевидно, що все не так, як має бути. Хоча ви можете використовувати класичну стільницю для запуску застарілих програм і встановлення програмного забезпечення (і обладнання), її функції дещо обмежені, як ви побачите, натиснувши кнопку «Пуск», приховану в самому нижньому лівому куті екрана.

:

Якщо ви очікували побачити список додатків і посилання на панель управління, ви повинні побачити, що ця урізана кнопка «Пуск» була «в метро».

Відновлення стільниці

При наявності меню «Пуск» ясно, що Microsoft як і раніше хоче, щоб у вас був доступ до цієї корисної колекції інструментів в кутку екрану. Так чому б не піти і не повернути йому колишню славу?


Це можна зробити одним з двох способів. По-перше, зламати реєстр, відключивши Metro, який є трохи більш ніж оверлеєм, додатковим інтерфейсом користувача, розташованим поверх традиційного робочого столу Windows (і справжньою Windows 8). Як альтернативу, ви можете скористатися утилітою з одним клацанням миші, яка зробить цю роботу за вас.

Недостатньо? Чому не відключити метро?!

Щоб відмовитися від робочого столу Metro і відновити класичний варіант - тим самим запустивши Windows 8 з традиційним представленням робочого столу - вам потрібно буде внести зміни до реєстру Windows.

Попередження. Якщо у вас немає досвіду в зміні реєстру, вам слід дуже уважно прочитати цей розділ і, можливо, знайти друга або колегу, який може надати допомогу.

  • Почніть у перегляді Metro, набравши regedit, який повинен запустити вікно пошуку програми і знайти утиліту. Якщо ви вже перебуваєте в режимі стільниці, натисніть клавішу Windows + R, щоб відкрити вікно «Виконати», а потім введіть regedit і натисніть кнопку «OK».
  • Перше, що ви повинні зробити на цьому етапі, це відкрити File > Export і створити резервну копію системного реєстру, перш ніж вносити будь-які зміни.
  • Після цього перейдіть до:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer,

  • Знайдіть ключ RPEnabled і клацніть правою кнопкою миші, вибравши «Змінити». Тут ви можете змінити ключ з 1 на 0. Натисніть кнопку Гаразд, щоб підтвердити, і ви побачите, що Metro було вимкнено.

Якщо ви хочете відновити Metro в будь-який час, просто скасуйте вищевказану зміну, перемкнувши ключ назад з 0 на 1.

Перемкнути Пуск Windows 8

Чи наповнює вас страх перед ідеєю возитися з реєстром Windows? Ви не єдиний, тому є корисна альтернатива, люб'язно надана користувачем DeviantArt Solo-Dev. Інструментом переключення меню «Пуск» у Windows 8 описаний вище злом реєстру автоматично перетворюється на невеликий однокнопковий інтерфейс.

Перейдіть на цю сторінку і натисніть на посилання Скачати, щоб отримати копію невеликої утиліти 15,1 КБ. Збережіть його на свій комп'ютер з Windows 8, а потім відкрийте ZIP-архів і запустіть w8smt.exe. Для встановлення потрібно, щоб ви ввімкнули. NET Framework, тому витратьте кілька хвилин, поки він оновиться у вашій системі. Після завершення утиліту w8smt.exe повинна бути встановлена.

Після цього ви побачите вікно з кнопкою "Використовувати класичне меню" Пуск "(і ще трохи). Просто натисніть цю кнопку, щоб вимкнути Metro, і насолоджуйтеся Windows 8 класичним способом!


Вивід

Незалежно від того, чи згодні ви з використанням інтерфейсу Metro для настільних комп'ютерів і ноутбуків, не можна заперечувати, що цей конкретний злом реєстру може виявитися дуже корисним для багатьох людей, якщо Microsoft не буде діяти і додасть свій власний перемикач Metro в Windows 8. Звичайно, це навряд чи станеться, оскільки це повністю підірве Metro UI!

Однак, якщо вам потрібен доступ до застарілих програм або ви просто віддаєте перевагу традиційному вигляду стільниці, тоді цей хак можна використовувати для надання класичного інтерфейсу користувача Windows із сучасною функціональністю Windows 8.

Що ви думаєте? Чи будете ви відключати Metro, коли отримаєте копію Windows 8?

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND